Zuby
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eget arcu id lacus laoree.
Zuby
Jako onkologičtí pacienti se tomuto tématu na 100% nevyhnete. „Pouhá“ sanace chrupu může způsobit opravdové zázraky a čím více se člověk tímto tématem zabývá, tím je to pro něj logičtější. Po mnoho dlouhých let nás všechny zubní lékaři a zdravotní pojišťovny ubezpečovali, že amalgám
ani mrtvé zuby v ústech s odstraněnými nervy nejsou nebezpečné. Existuje však mnoho studií, které dokazují opak, ty však asi donutí pouze málokoho, aby šel k zubnímu lékaři a tak nejsou tak důležité. Hlavní je zapojení zdravého selského rozumu. Nebo si opravdu myslíte, že tak vysoce jedovatá látka jako je rtuť (a ještě k tomu v ústech) opravdu nemůže poškodit váš organizmus? Opravdu jste přesvědčeni o tom, že mrtvý zub (z něhož je vyňat nerv a zůstal jen zubní kanálek) vám tím, že se v kořenovém kanálku množí jedovaté bakterie (nekrotoxiny, jež se dále šíří do celého těla), neublíží? Věříte tomu, že jestliže máte v ústech různé kovy, mezi kterými vzniká energetické napětí a působí tak na několik centimetrů vzdálené orgány a mozek, nemůže to způsobit žádný problém?
Dnes je již všeobecně známo (hlavně díky tradiční čínské medicíně), že všechny zuby jsou energetickými drahami, tzv. meridiány, spojeny s určitými orgány. U nemocných s rakovinou hrají velkou roli hlavně mrtvolné jedy (produkty hnilobného rozpadu živočišných látek), které pak působí v celém těle jako jedy. Dalším problémem je, že mikroskopické částečky výplní jsou absorbovány tělesnými tkáněmi a zatěžují pak imunitní a nervový systém. To bohužel není vše. Různé druhy kovů „vyrábí“ protielektrody, např. ve vztahu k amalgámu, a tak má člověk v ústech permanentní baterii. Tento galvanický proud znamená 24 hodin denně podráždění celého tělesného systému a velice ho tím zatěžuje. Existuje stále více celostně smýšlejících lékařů a onkologů, kteří neošetřují pacienta, jestliže má v ústech mrtvé zuby.
Řešení vyžadují nejenom další problémy, jako například staré bakteriální ložisko v dásni nebo roztroušené kousíčky amalgámu, ale také odstranění amalgámových plomb. Ale pozor: nemůžete jen tak zajít k jakémukoli zubnímu lékaři a říci mu, že chcete odstranit amalgámové plomby. Musíte si najít specialistu, který při tomto zákroku postupuje podle určitých pravidel (protokol IAOMT – International Academy of Oral Medicine and Toxicology). Dále je uveden plán, který představuje minimum toho, co by se mělo při tomto zákroku udělat.
Program na odstranění amalgámu
1. Co by měl udělat lékař:
* při každé návštěvě odstranit pouze jednu plombu
* co nejmenší obrátky při vrtání
* neustále důkladně odsávat
* amalgám si vezměte domů pro případné homeopatické ošetření
2. Co byste ještě měli udělat vy:
* bezpodmínečně střídavě užívat DMSA (Chemet) a DMPS (Mercuval) kapsle
* brát natriumselenit (Selenase)
* užívat kapky z koriandru a medvědího česneku
* užívat přípravky z mořských řas
K problematice zubů patří i téma fluor. Existuje nespočet studií, které dokazují, že tento silný buněčný jed – kterým fluor bezpochyby je – člověku velice škodí. Bohužel existuje také velký finanční zájem na to, fluor prodávat (Wikipedie: fluor je plyn v silné vrstvě zelenožlutý s dráždivým zápachem, který připomíná chlorovodík. Fluor je extrémně jedovatý a toxický plyn, který leptá dokonce i sklo). Toto téma nemusíme dopodrobna rozebírat, stačí si odpovědět na otázku: opravdu si myslíte, že tento silný jed může nějak vašemu tělu prospívat? Existuje jediné řešení: vyhněte se velkým obloukem zubním pastám a soli s fluorem a najděte si na toto téma kritickou litaraturu. Pak si ještě jednou dobře rozmyslete, zda vaše zuby fluor opravdu potřebují (vlastní zkušenost: již 25 let zásadně nepoužívám zubní pasty s fluorem, solím pouze přírodní mořskou solí bez přidaných látek, fluoru se vyhýbám kde mohu a ve svých 55 letech mám vytržený jeden zub a jinak žádný zubní kaz).
Sání oleje
Při této metodě si člověk ráno, v poledne a večer před jídlem dá do úst jednu polévkovou lžíci bio za studena lisovaného slunečnicového oleje (alternativně olej z pšeničných klíčků, lněný či sezamový) a přibližně 10 minut ho převaluje sem a tam. Tím se (např. podle G. P. Malachova) aktivují slinné žlázy a na olej se váží jedy a kyseliny. Také se přitom pohybují svaly na hlavě, které jsou důležité pro lymfatický systém.